Úvod > Aktuality > CBA TEAM CHALLENGE 2022

CBA TEAM CHALLENGE 2022

15.11.2022

Soutěž se konala v úterý 25. října 2022 v brněnském sídle České barmanské asociace. Zúčastnilo se 116 studentů středních škol s gastronomickým zaměřením.

Postaveno bylo 13 soutěžních týmů z Brna, Havířova, Chrudimi, Jeseníku, Mostu Olomouce, Opavy, Ostravy, Poličky, Uherského Hradiště, Velkého Meziříčí a Žatce. Zúčastnit se mohli i jednotlivci.

CBA Team Challenge je týmová soutěž určená pro čtyřčlenné studentské týmy středních gastronomických škol. Každý tým se musí zapojit do čtyř z celkem šesti disciplín:

1. klasické barmanství - Johnnie Walker Cocktail Competition
  2. flairové barmanství - Captain Morgan Spiced Gold Flair Competition
  3. čajová mixologie - Dilmah Tea Mixology Teatender Competition
  4. čajová degustace - Oxalis Tea Tasting Competition
  5. baristika - Reserva Junior Mistr Kávy
  6. čepování piva - Starobrno Beer Competition

Zvítězí kolektiv, který dosáhne nejvyššího součtu bodů za jednotlivé disciplíny.

Konkurence byla opravdu veliká. Náš tým se umístil na 9 místě. Skládal se z těchto šikovných a odvážných žáků.

• Veronika Horáčková Č1 – klasické barmanství, umístila se na 18 místě z celkového počtu 30 soutěžících
  • Jan Čekal K2 – čajová degustace, 11 místo z 23 soutěžících
  • Sára Pešková Č1 – baristika, 7 místo z 25 soutěžícich
  • Marie Kotoušová G2 – čepování piva 23 místo

Boj krásně zvládli i jednotlivci.

• Sarah Kočárníková Č3 – klasické barmanství 23 místo
  • David Danihelka K2 – čajová degustace 12 místo

Některým se dařilo víc a jiným méně, každopádně to pro všechny byla obrovská zkušenost. Jak z profesionálního hlediska tak z osobního. Několik týdnů příprav, spousta stráveného volného času navíc ve škole, brzké vstávání v den odjezdu na soutěž, dlouhá cesta autem, velké množství lidí, nepřející konkurence, nervové vypětí při čekání na samotnou soutěž, únava, strach, slzy i smích… Všichni byli báječní. Jsme na ně pyšné a děkujeme, že do toho s námi šli.

CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022CBA TEAM CHALLENGE 2022