Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

VÍTEJTE VE ŠKOLE


těšíme se na společnou práci!

DIGITÁLNÍ DÍLNA ČEKÁ NA VAŠE PROJEKTY


pro firemní identitu i reklamní systémy

JSME MODERNÍ ŠKOLA S TRADICÍ ÚSPĚŠNÉ VÝUKY

Vzděláváme v oborech s jedinečným zaměřením: Informatika s rozšířenou výukou cizích jazyků, Gastronomie a hotelnictví. Z tříletých oborů jsou žádané: Číšník – barman – barista, dvojobor Kuchař – číšník, tradiční Kuchař s rozšířením o catering, Cukrář, Prodavač – specialista prodeje (s výukou obsluhy e-shopu) a Prodavač – aranžér. Pokud si chcete doplnit k výučnímu listu i maturitní zkoušku, pak je dvouleté nástavbové studium Podnikání správnou volbou…

Aktuality

Světová náboženství a sekty - beseda

Dne 14. 9. 2020 se žáci tříd C3 a Č3P zúčastnili preventivního programu „Světová náboženství a sekty“ s poutavým výkladem pana Mgr. Františka Krampoty.

Jak se nenechat podvést - beseda

„Jak se nenechat podvést“ je další z preventivních programů, které vede lektor Mgr. František Krampota. Dne 16. 09. 2020 se ho zúčastnili žáci ze tříd Č1 a C1P.

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

VIP zprávy

1. 4. 2020

Digitální dílna s naší farmičkou 3D tiskáren je zprovozněna a slouží dobré věci. Tiskneme štíty pro nemocnici v Chrudimi!

3D tisk zprovoznil, oživil a zadal náš správce IT Ing. Lubomír Ambrozek. Spolu s ním se o nepřetržitý tisk stará náš pan učitel Mgr. Jaroslav Charvát.

 

11. 3. 2020

5. března 2020 naše děvčata obhájila prvenství na soutěži „Kuchař Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě a za sebou nechala všech devět škol kraje Vysočina. Soutěž je nominační soutěží mezinárodní soutěže Gastro Junior pro rok 2021.

Tereza Pekařová zvítězila v disciplíně hlavní pokrm, připravovala kuřecí supreme s jarní zeleninou, bramborovým pyré s lanýžovým máslem, mrkvovým pyré, žampiony a cukrovým hráškem. Jana Rejnušová ji následovala se svým předkrmem z červené řepy. Připravila tartar z řepy s křenem, jablkem a zakysanou smetanou a rolku s tvarohem a gorgonzolou. Obě děvčata se umístila ve zlatém pásmu a dosáhla nejvíce bodů ze všech soutěžících. Děvčatům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

3. 12. 2019

SWEETCUP 2019 PREŠOV

Minulý čtvrtek jsme se vydali na Slovensko na mezinárodní soutěž Sweetcup 2019, kterou uspořádala naše partnerská škola v Prešově.

A jak to všechno dopadlo?? Museli jsme ujet přes tisíc kilometrů, abychom všem dokázali, že jsme fakt jedničky!! Obě naše děvčata Tereza Pekařová i Míša Brandová v silné mezinárodní účasti suverénně zvítězila a tak jsme si do Čech přivezli dva zlaté poháry za první místa!!

Téma kuchařské soutěže bylo Medové pokušení, Terezka med zakomponovala do  restauračního moučníku, kterým byl bezlepkový makovník (s medem a ořechy, meruňkovou omáčkou, povidlovou redukcí, jablkovo-dýňovým pyré, minimakronkami a lyofilizovaným ovocem a malinami)... povedlo se a výborně to hlavně chutnalo! A rozhodčí pozorovali, bodovali, chutnali a počítali.... a první zlatá byla naše!

Míša připravila espresso, cappuccino a signature drink (volný nápoj), vše po čtyřech porcích. Svoji práci odvedla na profesionální úrovni (jak podotkl hlavní rozhodčí soutěže baristů), stihla vše ve stanoveném čase a po zásluze získala první místo ... a naše druhá zlatá byla tady!

Výprava na Slovensko se vydařila, my děvčatům srdečně gratulujeme a věříme, že soutěžní „prkna“ neopustí a svůj um a odborné dovednosti uplatní i v budoucnu.

P.S.  Víme Terezko, že maturuješ......takže ať jsi zlatá i tam!!