Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

KRÁSNÉ LÉTO A MNOHO ZÁŽITKŮ


přejeme všem žákům, zaměstnancům a příznivcům naší školy!

UVÍTÁME VÁS VE ŠKOLE 3. ZÁŘÍ


1. ročníky nastupují od 9 hodin!

JSME MODERNÍ ŠKOLA S TRADICÍ ÚSPĚŠNÉ VÝUKY

Vzděláváme v oborech s jedinečným zaměřením: Informatika s rozšířenou výukou cizích jazyků, Gastronomie a hotelnictví. Z tříletých oborů jsou žádané: Číšník – barman – barista, dvojobor Kuchař – číšník, tradiční Kuchař s rozšířením o catering, Cukrář, Prodavač – specialista prodeje (s výukou obsluhy e-shopu) a Prodavač – aranžér. Pokud si chcete doplnit k výučnímu listu i maturitní zkoušku, pak je dvouleté nástavbové studium Podnikání správnou volbou…

Aktuality

Základní organizační informace srpen i 3. září!

První ročníky nastupují dne 3. září od 9 hodin. Do budovy choďte hlavním vchodem prosím opravdu až před devátou hodinou, do tříd nebudete moci býti dříve vpuštěni (-: . U vchodu do hlavní budovy školy se najdete v seznamu žáků, zjistíte i jméno třídního učitele a umístění tříd.

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

VIP zprávy

16. 3. 2018

13. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů a 23. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec Vitana Cup vyhrála - a tedy absolutní vítězkou - se stala Kateřina Pochobradská! Pod mistrovským vedením Jany Matějů hradecký Aldis patřil jí! Soutěžila v kategorii Artistika Junior se s výrobkem Zahradní zátiší:
 
28. 2. 2018

„Nevstoupíš dvakráte do stejné řeky“, zní rčení z dob starého Řecka. Leč stalo se. Reprezentace naší školy se vrátila ve čtvrtek 22. 2. 2018 večer z Mladé Boleslavi, odkud ze stejné soutěže v loňském ročníku Cukrářských slavností přivezla zlatou medaili. Co čert nechtěl - zase se zlatem na krku. Kateřina Pochobradská z 3. ročníku oboru cukrář nechala za sebou všechny soutěžící a umístila se se svým květinovým dortem na prvním místě. 
V doprovodné soutěži žáků oboru prodavač podtrhla úspěch chrudimské školy Dominika Lohmannová z 3. ročníku oboru prodavač-aranžér, která vybojovala celkové třetí místo. Soutěžilo se v aranžování dárkového koše, zhotovení výstavky zboží na téma Valentýn a znalostních testů ze zbožíznalství a obchodního provozu. 
Nadmíru spokojeny byly i paní učitelky Jana Matějů a Lenka Radiměřská, které žákyně vedly a připravovaly. Je moc fajn, že máme zlatou a bronzovou placku a nemuseli jsme se pro ně trmácet až do jihokorejského Pchjongčchangu!   
 
1. 2. 2018

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR v Pardubickém kraji byly zahájeny v pardubické Tipsport aréně. Cateringové služby během zahajovacího ceremoniálu a takřka dvouhodinového programu zajišťovala Střední odborná škola obchodu a služeb z Chrudimi. Pro představitele politického, sportovního i společenského života, kteří se slavnostního ceremoniálu zúčastnili, byl připraven raut a pohoštění. S prázdnou neodešli ani organizátoři, trenéři, představitelé výprav a další hosté. Celkem 350 pozvaných mělo možnost ochutnat pokrmy a dobroty, které připravili žáci a vyučující chrudimské školy pod taktovkou vedoucí učitelky paní Jitky Dopitové. Podle ohlasu na místě samém a při pohledu do tváří a prázdných talířů hostů jsme jako škola první pololetí školního roku zakončili na jedničku a možná, že i podtrženou.