Úvod > Studium > Přijímací řízení > Obecné informace k přijímacímu řízení (pro maturitní obory)

Obecné informace k přijímacímu řízení (pro maturitní obory)

31.1.2017
  • V prvním kole přijímacího řízení je možné podat maximálně dvě přihlášky. Na obou tiskopisech musí být shodné pořadí škol a vybraných oborů vzdělání. Do přihlášek lze napsat i jednu školu a různé obory vzdělání. Pořadím škol uvedených v přihlášce se určuje, na které škole a v jakém termínu bude konána jednotná přijímací zkouška. Pokud některou ze škol preferujete, napište zájem o školu na stranu B do položky Schopnosti, vědomosti, zájmy ...

• V dalších kolech přijímacího řízení není uchazeč omezen v počtu podaných přihlášek.

• Výsledky přijímacího řízení ke střednímu vzdělávání u přijatých uchazečů se vyhlašuji formou vydání seznamu přijatých uchazečů i zasílání písemného rozhodnutí jen nepřijatým uchazečům nejdříve 22. dubna. Rozhodnutí o přijetí se přijatým uchazečům nevydává.

• Po vyhlášení výsledků potvrzuje přijatý uchazeč zájem o školu zápisovým lístkem do 10 pracovních dnů. Lhůta pro uplatnění zápisového lístku běží ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů, den vyhlášení se do běhu lhůty nezapočítává.

• Vzít zpět zápisový lístek nově školský zákon neumožňuje. Výjimkou je případ, kdy jej žák bere zpátky pro uplatnění na druhé škole, kde bylo jeho odvolání úspěšné.

writing.jpg

Informace o státních přijímacích zkouškách

• Didaktický test z českého jazyka a literatury (60 minut), didaktický test z matematiky (70 minut),

• u obou testů je maximální dosažitelný počet bodů 50.

• Uchazeči budou své odpovědi vyplňovat do záznamového archu.

• Pro žáky s SVP (specifickými vzdělávacími potřebami) může ředitel školy rozhodnout o prodloužení časového limitu na řešení testů. CERMAT nebude modifikovat testy (např. větší, bezpatkové písmo).

• Jednotná zkouška se koná pouze v 1. kole přijímacího řízení.

Důležité termíny:

Ředitel školy vyhlásí 1. kolo př. řízení   do 31. 1. 2017
Odevzdání přihlášky ke vzdělávání řediteli střední školy do 1. 3. 2017
První řádný termín didaktických testů 12. dubna 2017
Druhý řádný termín didaktických testů 19. dubna 2017
Výsledky přijímacího řízení (pro mat. obory) nejdříve 22. dubna 2017
První náhradní termín didaktických testů 11. květen 2017
Druhý náhradní termín didaktických testů 12. květen 2017

Přejeme všem uchazečům mnoho štěstí!