Úvod > Pomoc žákům > Neprospívám ve škole > Podle mého názoru toho mnoho umím, ale jsem nespravedlivě hodnocen

Podle mého názoru toho mnoho umím, ale jsem nespravedlivě hodnocen

• Pravděpodobně ti uniká podstata toho, co chce učitel slyšet, jaké znalosti či dovednosti požaduje. Co bys ve vzdělávání na střední škole umět měl.  V takovém případě je nutné sebrat odvahu, za učitelem dojít a popovídat si. Porovnat jeho a tvoje představy. Pouze vzájemným ujasněním bude tvůj pocit ublíženosti vyhlazen. Obrátit se můžeš i na výchovnou poradkyni či zástupkyni ředitele školy.
  • Možná také tvé sebehodnocení je vyšší, než by mělo být. I v takovém případě pouze srovnání a komunikace s vyučujícím může poopravit pohled na sebe sama.
  • Pamatuj na to, že i učitelé jsou lidé, nejsou stroje s přesnými tabulkami hodnocení a mohou se lišit v pohledu na tvé vědomosti, ba mohou být i zaujatí. Pokud jsi ale přesvědčen o tom, že umíš a víš tak, jak máš, vykomunikovat s vyučujícími z jakýchkoli důvodů nelze, budiž ti útěchou to, že vložená investice do vlastního učení se neztrácí. Najdeš ji možná jen později , možná až v zaměstnání.
  • Podívej se na desatero rad MUDr. Jana Cimického Jak se správně učit, možná někde děláš chybu, pak to půjde líp.

logo.jpg

Tyto stránky jsou realizovány prostřednictvím projektu ICT PRO POMOC ŽÁKŮM CZ.1.07/1.1.03/03.0060