Úvod > Pomoc žákům > Zaměstnání > Informace o Europassu

Informace o Europassu

Absolventi naší školy obdrží při převzetí maturitního vysvědčení či výučního listu Dodatek k osvědčení Europass.

Europass:

• je doklad připojený k osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o závěrečné zkoušce, výučnímu listu, vysvědčení o maturitní zkoušce)
  • vztahuje se na kvalifikaci držitele (je tedy totožný pro všechny osoby se stejným odborným vzděláním a neuvádí se na něm jméno držitele)
  • je vydáván v českém a cizím jazyce podle výběru držitele osvědčení (angličtině, němčině, francouzštině)
  • je zdarma

Dodatek k osvědčení usnadňuje pochopení významu osvědčení a jeho uznání doma i v zahraničí. Využijí ho zejména uchazeči o brigádu, stáž nebo práci. Zaměstnavatelé v evropských zemích i u nás z dodatků snadno zjistí, jaké kompetence a dovednosti uchazeč během studia získal.

Europass – dodatek k osvědčení mohou získat i jednotlivci, bližší informace na: www.europass.cz

Tyto stránky jsou realizovány prostřednictvím projektu ICT PRO POMOC ŽÁKŮM CZ.1.07/1.1.03/03.0060