Úvod > Aktuality > The History of English Literature

The History of English Literature

4.11.2016

Pokud se obáváte, že v následujícím článku Vás čeká obsáhlá  přednáška o vývoji anglické literatury, jste na omylu.  A obávat se nemuseli ani studenti našich maturitních ročníků, kteří se v pátek 4.11. zúčastnili divadelního představení s tímto názvem.

Jediné, co některé studenty trochu vystrašilo, byl fakt, že celé představení bylo v angličtině. Což znamenalo 60 minut koncentrace na výkony rodilého mluvčího z USA a jeho dvou výborně anglicky hovořících kolegů z Portugalska a Rumunska. Tímto vám představuji tým herců skvělého the Bear Educational Theatre, se kterým se naše škola nesetkala poprvé.

Ve svém novém představení nás herci seznámili s nejslavnějšími autory, kteří psali svá díla anglicky, a v několika krátkých poutavých ukázkách nás vtáhli do děje některých literárních děl (např. Beowulf, Canterburské povídky, Macbeth, Na Větrné hůrce). Zdá se, že mezi našimi studenty se skrývají také herecké talenty a tímto děkuji za úžasně ztvárněnou roli nešťastníka škrceného démonem Grendelem nebo náročnou roli nazvanou „ the handsome boy“.

Myslím, že alespoň ta hodně známá příjmení absolutně nutná k maturitní zkoušce nám zůstala v hlavě (vzpomenout si na některá křestní jména nám trochu dělalo problém) a pokud někdo nerozuměl všemu, nevadí. Až si „medvědy“ pozveme příště, určitě to bude lepší!

P.S.: Děkuji GJR Chrudim, že nám umožnila sledovat představení v jejich krásně opraveném sále.

A na závěr krátký kvíz pro zájemce a znalce:

1.       Kdo je autorem staroanglicky psaného příběhu Beowulf?

2.       Po čem nejvíce touží ženy podle jedné z povídek G. Chaucera?

3.       Kolik bylo sester Bronteových?

4.       Ze které země pocházel Mark Twain?

5.       Kterým dvěma veřejně oblíbeným zábavám musel konkurovat Shakespeare?

6.       Jak zavraždil Othelo svou krásnou manželku a proč?

(Správné odpovědi Vám hravě řeknou studenti I2, I3G, I4, G4, N1,N2 nebo si je můžete přečíst zítra na našich webových stránkách.)