Úvod > Aktuality > A Midsummer Night´s Dream

A Midsummer Night´s Dream

Datum ukončení:
17.11.2017

8. listopad sice patří v českých dějinách k temným datům, nicméně naši studenti strávili zmíněný den roku 2017 příjemně – byli se totiž zasmát na Shakespearově komedii Sen noci svatojánské. Třídy I2, G2, I3, G3, I4 a N2 se zúčastnily dalšího představení v anglickém jazyce. Tentokrát na nás nemluvili rodilí mluvčí, ale studenti chrudimského gymnázia. Divákům se tak naskytla příležitost porovnat  svoji angličtinu s angličtinou stejně starých vrstevníků z jiné školy. Ačkoliv představení nehráli profesionální herci, všichni jsme s napětím sledovali, jestli se Puckovi podaří napravit všechna kouzla, jejichž následky se náramně bavil, jestli se namyšlený krejčí zbaví oslí hlavy, jestli Oberon odpustí svojí královně a především jestli si každý z athénských zamilovaných najde toho pravého. Zhlédnutý příběh se od původního Shakespearova příběhu z konce 16. století sice trochu lišil, ale ve snu je přece  vše dovoleno. Nebo ne?

Poučení: 1. Pokud znáte nějakého „osla“, varujte ho, ať se vyhne začarovanému lesu!!!

2. Pokud jste zamilovaní, nespoléhejte na kouzelnou květinu a raději konejte!!!

COMPETITION!!!

Soutěž 1: Kdo první přinese do kabinetu 109 všechny chybějící údaje v následujících větách, získá odměnu!!!

1.      The amateur actors wanted to play famous Greek tragedy Pyramus and _______________.

2.      Helena was in love with _________________.

3.      Titania refused to give Oberon a _________________.

4.      Hermia´s father got a ________________ from Demetrius.

5.      The director Quince played a role of a ________________.

6.      The play the actors rehearsed was ___________________ in the end and we could see only a trailer.

7.      Titania decorated the donkey with _________________.

8.      Bottom (the donkey) offered Titania to make her dress from_______________.

9.      Hermia´s beloved man was __________________.

10.  ________________ ladies would be scared of a murder.

Soutěž 2: Kdo první přinese svůj anglicky převyprávěný sen (vtipný / strašidelný / bláznivý…) o rozsahu nejméně 100 slov, na toho bude v kabinetu 109 také čekat odměna!!!

1.jpg20171108_113509.jpg20171108_114952.jpg